Monday 19 Jul Mon 19 Jul
Tuesday 20 Jul Tue 20 Jul
Wednesday 21 Jul Wed 21 Jul
Thursday 22 Jul Thu 22 Jul
Friday 23 Jul Fri 23 Jul
Saturday 24 Jul Sat 24 Jul
Sunday 25 Jul Sun 25 Jul
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
BJJ Kids 16:15 - 17:15 Onur Yasar 
V.f.V Gasttraining 16:15 - 17:15  
 
 
Boxen Kids (Sezer) 17:30 - 18:30 Sezer Balkanli 
CrossX 17:30 - 18:30 Onur Yasar 
 
 
 
 
Capoeira 18:45 - 20:15 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
Ladys Kickboxen (mit Fabian) 19:00 - 20:00 Fabian Winter 
 
 
 
 
Jiu-Jitsu 20:15 - 21:45 Onur Yasar 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
Kids athletiktraining 16:00 - 17:00  
BJJ 16:15 - 17:45  
 
 
 
 
 
BJJ Basics 18:00 - 19:30 Volker Ihlein 
Boxen 18:00 - 19:30 Leon Beißner 
 
 
 
 
 
Yoga 19:15 - 20:45 Jennifer Baufeld 
BJJ 19:45 - 22:00  
CrossX 20:00 - 21:30 Onur Yasar 
 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
V.f.V Gasttraining 16:00 - 17:00  
 
 
 
Capoeira Minis (4-6 Jahre) 17:15 - 18:15 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
 
Boxen Ü50 18:30 - 20:00  
Capoeira 18:30 - 20:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
 
 
Maul Thai 20:00 - 21:45 Falko Köhler 
Gruppe 2 BJJ 20:15 - 21:45 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
V.f.V Gasttraining 15:30 - 18:45  
 
 
 
BJJ Kids 16:45 - 17:45 Onur Yasar 
 
 
 
BJJ Basics 18:00 - 19:30 Volker Ihlein 
 
 
 
 
Boxen 19:00 - 20:30 Leon Beißner 
 
 
 
 
 
V.f.V Gasttraining 20:45 - 22:00  
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MMA 17:15 - 18:45 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
Boxen Kids (Sezer) 17:30 - 18:45 Sezer Balkanli 
 
 
 
 
 
 
Jiu-Jitsu 19:00 - 20:30 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
V.f.V Gasttraining 19:00 - 22:00  
 
 
 
 
Capoeira 20:45 - 22:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
Sparring (MMA / MT) 09:00 - 10:15 Falko Köhler 
 
 
Gruppe 2 BJJ 11:00 - 12:30 Thomas Dybek 
V.f.V Gasttraining 11:00 - 12:15  
BJJ 12:30 - 13:30  
CrossX 12:30 - 13:30 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Open Roda 09:30 - 11:00  
BJJ 11:00 - 12:30