Monday 13 Sep Mon 13 Sep
Tuesday 14 Sep Tue 14 Sep
Wednesday 15 Sep Wed 15 Sep
Thursday 16 Sep Thu 16 Sep
Friday 17 Sep Fri 17 Sep
Saturday 18 Sep Sat 18 Sep
Sunday 19 Sep Sun 19 Sep
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BJJ Kids 16:15 - 17:15 Onur Yasar 
V.f.V Gasttraining 16:15 - 17:15  
 
 
 
Boxen Kids (Sezer) 17:30 - 18:30 Murat Kaptan 
CrossX 17:30 - 18:30 Onur Yasar 
 
 
 
 
Capoeira 18:45 - 20:15 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
Ladys Kickboxen (mit Fabian) 19:00 - 20:00 Fabian Winter 
 
 
 
Jiu-Jitsu 20:15 - 21:45 Onur Yasar 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
Kids athletiktraining 16:00 - 17:00  
 
BJJ 16:15 - 17:45  
 
 
 
 
 
 
BJJ Basics 18:00 - 19:30 Volker Ihlein 
Boxen 18:00 - 19:30 Leon Beißner 
 
 
 
 
 
BJJ 19:45 - 22:00  
CrossX 20:00 - 21:30 Onur Yasar 
 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
Capoeira Kids 16:00 - 17:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
V.f.V Gasttraining 16:00 - 17:00  
 
 
 
Boxen Kids (Sezer) 17:15 - 18:15 Murat Kaptan 
Capoeira Minis (4-6 Jahre) 17:15 - 18:15 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
Maul Thai 18:00 - 21:00 Falko Köhler 
 
Boxen Ü50 18:30 - 20:00  
Capoeira 18:30 - 20:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
 
 
Gruppe 2 BJJ 20:15 - 21:45 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
V.f.V Gasttraining 15:30 - 18:45  
Minis Training 15:45 - 16:30 Onur Yasar 
 
 
 
 
BJJ Kids 16:45 - 17:45 Onur Yasar 
 
 
 
 
BJJ Basics 18:00 - 19:30 Volker Ihlein 
 
 
 
 
Boxen 19:00 - 20:30 Leon Beißner 
 
 
 
 
V.f.V Gasttraining 20:45 - 22:00  
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
Capoeira Kids & Minis 16:00 - 17:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
 
MMA 17:15 - 18:45 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
Boxen Kids (Sezer) 17:30 - 18:45 Sezer Balkanli 
 
 
 
 
 
 
Jiu-Jitsu 19:00 - 20:30 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
V.f.V Gasttraining 19:00 - 22:00  
 
 
 
Capoeira 20:45 - 22:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
Sparring (MMA / MT) 09:00 - 10:15 Falko Köhler 
 
 
Gruppe 2 BJJ 11:00 - 12:30 Thomas Dybek 
V.f.V Gasttraining 11:00 - 12:15  
BJJ 12:30 - 13:30  
CrossX 12:30 - 13:30 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Open Roda 09:30 - 11:00  
BJJ 11:00 - 12:30