Monday 20 Sep Mon 20 Sep
Tuesday 21 Sep Tue 21 Sep
Wednesday 22 Sep Wed 22 Sep
Thursday 23 Sep Thu 23 Sep
Friday 24 Sep Fri 24 Sep
Saturday 25 Sep Sat 25 Sep
Sunday 26 Sep Sun 26 Sep
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BJJ Kids 16:15 - 17:15 Onur Yasar 
V.f.V Gasttraining 16:15 - 17:15  
 
 
Boxen Kids (Sezer) 17:30 - 18:30 Sezer Balkanli 
CrossX 17:30 - 18:30 Onur Yasar 
 
 
 
 
Capoeira 18:45 - 20:15 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
Ladys Kickboxen (mit Fabian) 19:00 - 20:00 Fabian Winter 
 
 
 
Jiu-Jitsu 20:15 - 21:45 Onur Yasar 
V.f.V Gasttraining 20:15 - 22:00  
 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BJJ 16:15 - 17:45  
 
 
 
 
 
BJJ Basics 18:00 - 19:30 Volker Ihlein 
Boxen 18:00 - 19:30 Leon Beißner 
 
 
 
 
 
BJJ 19:45 - 22:00  
CrossX 20:00 - 21:30 Onur Yasar 
 
 
 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
 
Capoeira Kids 16:00 - 17:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
V.f.V Gasttraining 16:00 - 17:00  
 
 
 
Capoeira Minis (4-6 Jahre) 17:15 - 18:15 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
Boxen Kids (Sezer) 17:30 - 18:15 Sezer Balkanli 
 
 
 
Boxen Ü50 18:30 - 20:00  
Capoeira 18:30 - 20:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
 
Maul Thai 20:00 - 21:45 Falko Köhler 
Gruppe 2 BJJ 20:15 - 21:45 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
V.f.V Gasttraining 15:30 - 18:45  
Minis Training 15:45 - 16:30 Onur Yasar 
 
 
 
 
BJJ Kids 16:45 - 17:45 Onur Yasar 
 
 
 
BJJ Basics 18:00 - 19:30 Volker Ihlein 
 
 
 
 
Boxen 19:00 - 20:30 Leon Beißner 
 
BJJ Partner (ein Haushalt) 19:45 - 20:45 Onur Yasar 
 
 
 
V.f.V Gasttraining 20:45 - 22:00  
CrossX 21:00 - 22:00 Onur Yasar 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
 
Capoeira Kids & Minis 16:00 - 17:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
 
MMA 17:15 - 18:45 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
Boxen Kids (Sezer) 17:30 - 18:45 Sezer Balkanli 
 
 
 
 
 
 
Gentlemen Boxen Ü50 19:00 - 20:30 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
V.f.V Gasttraining 19:00 - 22:00  
 
 
 
 
Capoeira 20:45 - 22:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
Sparring (MMA / MT) 09:00 - 10:15 Falko Köhler 
 
 
Boxen 10:30 - 12:00 Roman Shumik 
Gruppe 2 BJJ 11:00 - 12:30 Thomas Dybek 
BJJ 12:30 - 13:30  
 
Gentlemen Boxen Ü50 14:00 - 15:30 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Open Roda 09:30 - 11:00  
 
BJJ 11:00 - 12:30  
 
Gentlemen Boxen Ü50 13:00 - 14:30 Onur Yasar