Monday 11 Oct Mon 11 Oct
Tuesday 12 Oct Tue 12 Oct
Wednesday 13 Oct Wed 13 Oct
Thursday 14 Oct Thu 14 Oct
Friday 15 Oct Fri 15 Oct
Saturday 16 Oct Sat 16 Oct
Sunday 17 Oct Sun 17 Oct
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
 
 
BJJ Kids 16:15 - 17:15 Onur Yasar 
V.f.V Gasttraining 16:15 - 17:15  
 
 
 
Boxen Kids (Sezer) 17:30 - 18:30 Murat Kaptan 
CrossX 17:30 - 18:30 Onur Yasar 
 
 
 
 
Capoeira 18:45 - 20:15 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
Ladys Kickboxen (mit Fabian) 19:00 - 20:00 Fabian Winter 
 
 
 
Jiu-Jitsu 20:15 - 21:45 Onur Yasar 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
Kids athletiktraining 16:00 - 17:00  
 
BJJ 16:15 - 17:45  
 
 
 
 
 
 
BJJ Basics 18:00 - 19:30 Volker Ihlein 
Boxen 18:00 - 19:30 Leon Beißner 
 
 
 
 
 
BJJ 19:45 - 22:00  
CrossX 20:00 - 21:30 Onur Yasar 
 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
Capoeira Kids 16:00 - 17:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
V.f.V Gasttraining 16:00 - 17:00  
 
 
 
Boxen Kids (Sezer) 17:15 - 18:15 Sezer Balkanli 
Capoeira Minis (4-6 Jahre) 17:15 - 18:15 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
 
Boxen Ü50 18:30 - 20:00  
Capoeira 18:30 - 20:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
 
Maul Thai 20:00 - 21:45 Falko Köhler 
Gruppe 2 BJJ 20:15 - 21:45 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
V.f.V Gasttraining 15:30 - 18:45  
Minis Training 15:45 - 16:30 Onur Yasar 
 
 
 
 
BJJ Kids 16:45 - 17:45 Onur Yasar 
 
 
 
 
Academia Party 18:00 - 19:30 Onur Yasar 
BJJ Einsteiger (Weißgurte) 18:00 - 19:30 Marcus Wüste 
 
 
 
Boxen 19:00 - 20:30 Leon Beißner 
 
 
 
 
V.f.V Gasttraining 20:45 - 22:00  
BJJ 09:00 - 12:00  
V.f.V Gasttraining 09:00 - 12:00 Onur Yasar 
 
 
 
 
 
Capoeira Kids & Minis 16:00 - 17:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
 
MMA 17:15 - 18:45 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jiu-Jitsu 19:00 - 20:30 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
V.f.V Gasttraining 19:00 - 22:00  
 
 
 
Capoeira 20:45 - 22:00 Gleidson "Pele" Lanko Pereira 
 
 
 
Boxen 10:30 - 12:00 Roman Shumik 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Open Roda 09:30 - 11:00  
 
BJJ 11:00 - 12:30